„ТРОВАЧИ МОЗГА“ У СРПСКОМ ОПОВУ

Пише: Жана Кнежевић.

У Опову, у оквиру манифестације „Дани руске културе у Банату“, коју организује Удружење сународника и пријатеља Русије „Србија у срцу – Русија у души“ из Опова, приказани су филмови Сверуске јавне организације „Заједничко дело“.

Манифестација је реализована уз финансијску подршку Министарства за људска и мањинска права и друштвени дијалог РС, Националног савета Руске националне мањине у Србији и локалне самоуправе општине Опово и уз организациону подршку Сверуске јавне организације „Заједничко дело“ из Москве, која је љубазно обезбедила релевантне едукативне филмове за приказивање српским школарцима.

Програм догађаја укључивао је пројекције веома занимљивих и едукативних руских филмова са титловима на српском језику. У све четири школе општине Опово приказана је епизода образовно-научног цртаног серијала „Познавловљев тим” за основце, посвећена скривеним опасностима паметних телефона. Српски гледаоци су заједно са ликовима цртаног филма „Тровачи мозга” видели структуру мозга и како се он развија. Научили су како функционише пажња и зашто људи постају непажљиви или хиперактивни. Истраживали како мобилни уређаји утичу на развој мозга деце и адолесцената. Такође, цртани филм садржи корисне савете за родитеље како да хармонично изграде интеракцију између деце и паметних телефона и таблета.

Српски школарци са интересовањем су погледали едукативни цртани филм „Тровачи мозга”. У школи „Олга Петров“ у Баранди, након пројекције филма, учитељица Нада Кљаич одржала је предавање-дискусију за школарце на тему „Како паметни телефони утичу на децу?“ Деца су била веома заинтересована, пажљиво слушала и живахно учествовала у дијалогу. После дискусије, ученици трећег разреда су нам приказали у својим цртежима: „Овим храним свој мозак“.

Након гледања филма, деца су добила занимљива сазнања, незаборавне утиске и одговор на питање: „Како паметни телефони утичу на децу?“ Мислим да су се нека мишљења школараца о геџетима променила или јасније формирала након нашег разговора.

Савременим младим гледаоцима препоручујемо да погледају „Тровачи мозга“ како би ојачали моралне и етичке вредности и популаризовали здрав начин живота у друштву.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *